Przejdź do treści

Menu główne:

Ważne punkty w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Wielką.

Opublikowany przez w News ·
7 maja Stal rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 22. kolejki tyskiej A-klasy. Jej rywalem była czwarta w tabeli Wisła Wielka. Mecz ten zapowiadał się dość ciekawie, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu zespołów. Wisła Wielka bowiem nie przegrała jeszcze żadnego meczu w tej rundzie. Z kolei STAL przegrała trzy ostatnie mecze. Biorąc pod uwagę te fakty, zdecydowanym faworytem tego meczu był zespół z Wisły Wielkiej.

W 11. minucie w sytuacji sam na sam z  bramkarzem znalazł się napastnik Stali Adam Głos. Jednak jego  strzał trafił w prawy słupek bramki. W 23 minucie gospodarze dopięli  swego i po strzale z lewej strony pola karnego zdobyli pierwszą bramkę. Gra była wyrównana jednak to stalowcy z wynikiem 1:0 schodzili do szatni.

Na drugą połowę ekipa z Chełmu wyszła w mocno ofensywnym ustawieniu. Jeden z przełomowych momentów nastąpił w 60 minucie. Wówczas Głos zdobył bramkę na 1:1. Kiedy wydawało się, że STAL jest w stanie kontrolować mecz, błyskawicznie odpowiedziała Wisła. Trzy minuty później po wrzutce z prawej strony, piłka po główce przeciwnika wpadła do siatki. Stal jednak nie poddała się i kilkukrotnie napierała na bramkę rywala. W 75 minucie po wrzutce z prawej strony boiska kolejną bramkę z głowy zdobył Adam Głos. Parę minut później swoją okazję na 3 pkt miał Daniel Długajczyk. Jednak bramkarz Wisły skutecznie odbił piłkę. W ostatnich minutach meczu rozpoczęła się prawdziwa gra nerwów. Dogodne sytuacje miały obydwie drużyny. Mimo doliczonych 3 minut żadna z drużyn nie zdołała już zdobyć bramki na wagę zwycięstwa i tym samym obie ekipy podzieliły się punktami.

Z pewnością dla STALI nie jest to zły wynik zły, biorąc pod uwagę  różnice punktowe dzielące oba zespoły w ligowej tabeli. Punkt zdobyty na  trudnym terenie powinien zadowolić drużynę.

Już w sobotę, 13 Maja o godzinie  17:00 STAL rozegra kolejny mecz w ramach 23. kolejki Tyskiej A-klasy. Rywalem będzie drużyna ze Studzeinic, z którą przegraliśmy w spotkaniu rundy  jesiennej.

Wisła Wielka - Stal Chełm Śląski 2:2 (1:0)

Bramki dla STALI:  Adam Głos x2

Skład STAL: Adam Stokowy, Andrzej Guzik, Rafał Nowak, Tomasz Saternus, Paweł Wisiorek, Daniel Długajczyk, Marek Rusek, Piotr Klepka, Kamil Hudzikowski, Jakub Wilczak, Adam Głos

Sędzia: Kłyk, Rozmus, Gretka